Promienniki elektryczne a izolacja energetyczna

Aby jakikolwiek system grzewczy zamontowany w budynku był skuteczny i energooszczędny, trzeba zadbać o to, by sam budynek był odpowiednio uszczelniony i wyizolowany termicznie. Szczególnie dużą rolę izolacja tego typu odgrywa, jak chodzi o promienniki elektryczne, które działają doskonale i pobierają znacznie mniej mocy tylko i wyłącznie, jeśli działają w odpowiednio wyizolowanym energetycznie środowisku. Oto więc skrót zaleceń związany z izolacją.

Przede wszystkim by wyizolować cieplnie budynek tak, by przystosować go do użytkowania promienników elektrycznych, należy zadbać o jego odpowiednią konstrukcję. Aby promiennik energetyczny działał z pełną mocą, konieczne jest, by ściany budynku wykonane były solidnie z materiałów izolujących cieplnie. Jeszcze ważniejszą kwestią jest odpowiednie ocieplenie budynku za pomocą odpowiednich materiałów takich, jak styropian, czy też pianka.

Ważne jest także, by, chcąc stosować promiennik elektryczny, zadbać o montaż właściwych okien o wysokim stopniu szczelności. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku z całą pewnością okna plastikowe, dające naprawdę wysoki stopień izolacji, a przy tym dobrze utrzymujące ciepło.