Promienniki elektryczne a inne systemy ogrzewania domów.

Sposobów ogrzewania domu jest bardzo dużo. Decydując się na budowę musimy dokonać wyboru jednego z nich. Warto się zatem przyjrzeć jakie mamy możliwości.

Z pewnością jednym z bardziej popularnych sposobów ogrzewania jest stosowanie pieców dwufunkcyjnych. Mogą one współpracować z różnymi źródłami energii. Mogą być one zasilanie gazem, węglem czy olejem opałowym. Wiele domów jednorodzinnych jest także ogrzewane za pomocą kominków. Te mogą być zwykłe, ale mogą być także z płaszczem wodnym czy z rozprowadzeniem powietrza. Wówczas ogrzewają nie tylko miejsce, w którym są zainstalowane, ale stanowią ważny element w systemie ogrzewania całego domu.

Poszukiwania efektywnych sposobów ogrzewania sprawiły, że w domach jednorodzinnych pojawiły się także promienniki elektryczne. Sprawdzają się one przede wszystkim w pomieszczeniach, w których nie potrzeba grzania przez cały czas. Doskonale więc nadają się do ogrzewania łazienek, w których ciepło potrzebne jest okresowo. Promienniki elektryczne działają szybko i efekt w postaci wyższej temperatury jest niemal natychmiastowy.

Niestety promienniki elektryczne są często kojarzone z ogrzewaniem przemysłowym i to czasem stanowi barierę dla osób, które nie chcą zdecydować się na ich instalowanie w domu. Obawiają się one bowiem przemysłowego wyglądu tego urządzenia. Nie wiedzą jednakże, że promienniki elektryczne o mniejszych mocach, przystosowane do mniejszych pomieszczeń są projektowane w taki sposób, żeby były estetyczne. Zwykle są więc gładkie, w jednolitym kolorze. Nie powodują więc oszpecenia wnętrza, w którym są zainstalowane.