Parametry, które charakteryzują promienniki elektryczne.

Ludzie, którzy budują swoje domy albo projektują swoje mieszkania muszą uwzględnić na początku sposób, w jaki pomieszczenia będą ogrzewane. Każde urządzenie grzewcze charakteryzowane jest przez pewne parametry grzewcze, dzięki którym można prawidłowo zaplanować urządzenia odpowiednie do wielkości i charakteru pomieszczeń. W budynkach o bardzo dużych gabarytach, z otwartą częścią przestrzeni używa się najczęściej promienników elektrycznych. One również charakteryzują się parametrami.

Jednym z parametrów, jaki charakteryzuje promienniki elektryczne, jest oczywiście moc grzewcza, czyli w tłumaczeniu na prosty język siła grzania. Moc grzewcza to określenie powierzchni, jaką urządzenia te są w stanie ogrzać przy swojej normalnej pracy i normalnym zużyciu energii. Jednak zużycie energii może być różne w różnych urządzeniach. Dlatego właśnie zużycie prądu jest kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę.

Promienniki elektryczne są tym lepsze, im większą powierzchnię potrafią nagrzać i im mniej w tym celu zużywają energii elektrycznej. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tym lepsze urządzenie im parametry jego są lepsze. Wiadomo, że większa jakość wiąże się z wyższą ceną.

Poza parametrami technicznymi jest jeszcze jeden parametr, na który kupujący promienniki elektryczne zwracają największą uwagę. Jest to oczywiście cena. W tym miejscu należy udzielić dobrej rady kupującym. Należy zwracać uwagę na stosunek ceny do jakości, gdyż to jest tak naprawdę najważniejszy parametr. Nie sztuką jest kupić niskiej jakości urządzenie za niską cenę. Ale kupić wysokiej klasy sprzęt grzewczy za dobrą cenę to już prawdziwa sztuka.