Cechy płyt warstwowych.

Zastosowanie płyt warstwowych daje nam możliwość nowoczesnego, szybkiego i taniego stawiania budynków o różnych powierzchniach i różnym przeznaczeniu. Płyty warstwowe są materiałem lekkim i prostym w montażu, co znacznie skraca czas inwestycji, czyniąc ją ekonomiczniejszą. Nowe budynki są lżejsze, ale stabilne i trwałe.

Podstawową cechą charakterystyczną płyty warstwowej jest prostota jej montażu. Dodatkowo występuje ona w trzech wariantach: z rdzeniem styropianowym, poliuretanowym i z wełny mineralnej, dzięki czemu daje nam możliwość wielu zastosowań i można jej używać nawet w budynkach o szczególnym zastosowaniu.

Dzięki temu płyty warstwowe stosowane są zarówno na ściany, jak również dachy. Ich niezmiernie ważnym atutem jest zapewnienie doskonałej izolacji cieplnej oraz akustycznej. Płyty warstwowe są również ogniotrwałe, a te z rdzeniem z wełny mineralnej również ognioodporne.

Płyty warstwowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ich trwałość jest więc na najwyższym poziomie. Nie są także narażone na negatywne działania warunków atmosferycznych. W przypadku chęci zmiany projektu można je szybko zdemontować, przy czy nie ma to żadnego wpływu na ich wartość.

Płyty warstwowe występują w różnych kolorach i kształtach i grubości. Dają wielkie pole manewru jeśli chodzi o projekty budynków. Są materiałem, z którego wykonać można wszystkie elementy budynku. Przy okazji ich konserwacja i pielęgnacja jest bardzo prosta i przy małych obiektach można przeprowadzać te czynności samodzielnie.